Hlubocké Princezny - O nás

Hlubocké Princezny - mažoretky z Hluboké nad Vltavou

Princezny - mažoretky z Hluboké nad VltavouPrincezny - mažoretky z Hluboké nad VltavouPrincezny - mažoretky z Hluboké nad VltavouPrincezny - mažoretky z Hluboké nad VltavouPrincezny - mažoretky z Hluboké nad VltavouPrincezny - mažoretky z Hluboké nad VltavouPrincezny - mažoretky z Hluboké nad VltavouPrincezny - mažoretky z Hluboké nad VltavouPrincezny - mažoretky z Hluboké nad VltavouPrincezny - mažoretky z Hluboké nad VltavouPrincezny - mažoretky z Hluboké nad VltavouPrincezny - mažoretky z Hluboké nad VltavouPrincezny - mažoretky z Hluboké nad VltavouPrincezny - mažoretky z Hluboké nad VltavouPrincezny - mažoretky z Hluboké nad VltavouPrincezny - mažoretky z Hluboké nad VltavouPrincezny - mažoretky z Hluboké nad Vltavou
Princezny - mažoretky z Hluboké nad Vltavou » O nás
 

Z historie

Založení mažororetek je datováno k 1.květnu 2003 a od té doby máme za sebou mnoho vystoupení. V původní skupině bylo 13 děvčat převážně z Hluboké nad Vltavou. Cvičení probíhalo pod širým nebem, na silnici. Scházely jsme se v sobotu dopoledne a trénovaly jsme asi necelé 3 měsíce na naše první vystoupení. V září 2003 jsme se přidaly k TJ Sokol Hluboká nad Vltavou a díky tomu jsme mohly využívat místní sokolovnu. Tak tomu bylo až do roku 2011, kdy bylo založeno samostatné občanské sdružení. Během našeho působení jsme vystřídaly spoustu kostýmů.
S příchodem nových členů se mažoretky rozdělily na dvě skupiny, menší Princezničky a starší Princezny. V roce 2009 už bylo členů tolik, že jsme se rozrostly o další oddíl Princezničky II. Také v roce 2009 se pár maminek rozhodlo, že podpoří v soutěžích své dcery a založily jsme tým dospělých žen - Andílci. Služebně nejmladším týmem jsou Miniprincezničky, založené v roce 2010. Zde jsou nejmenší dětičky již od 3 let.
Na začáku roku 2012 čítaly Miniprincezničky 25 členů a tak muselo dojít k rozdělení a vytvoření dalšího samostatného týmu. Nejmladší předškolní děti se řadí do skupiny Pidiprincezničky, děti z 1. a 2. tříd jsou v původní skupině Miniprincezničky.

Mažoretky jsou součástí občanského sdružení s názvem Volnočasové aktivity Hopihop o.s., založeno 2. 8. 2011, které bylo časem změněno na zapsaný spolek.

Na Hluboké bylo jednu dobu 6 skupin mažoretek. Pidipricnezničky byly nejmladší dětičky od 3-6ti let. V této skupině byl historicky první chlapeček mažoreťák Vašík. Miniprincezničky byly holčičky ve věku 7-10let, od roku 2010 získaly několik medailí. Juniorskou skupinou tvořily Princezničky, jsou ve věku od 10-13 let a jejich píle a snaha též není k přehlédnutí.
Seniorskou skupinu děvčat mezi 12-20 lety tvořila skupina Hlubocké Princezny. Tuto skupinu tvořila děvčata, která mají za sebou již dlouhou mažoretkovou kariéru.
Poslední skupina mažoretek je rodičovská skupina Andílci s věkovým průměrem 30let. Tato skupina je plná krásných a šikovných žen, které se nebojí ničeho nového.
Naše řady posilovala několik let ještě jedna speciální skupina. Byla tvořena z řad tatínků a říkala si Hakaboys. Každoročně připravovali zajímavá vystoupení.

V roce 2010 se výběr ze všech skupin zúčastnil castingu československé show Talentmánia v pražském Hudebním divadle Karlín. Máme za sebou také spoustu zahraničních cest, tradičně vyrážíme na festivaly v Itálii. Za zmínku stojí konkrétní spolupráce s kapelou Temelínka na festivalu v Cortině v roce 2009. Zde jsme společně s dalšími padesáti kapelami z celé Evropy zažili dva krásné dny v duchu dechovky.Naším cílem je všude rozdávat dobrou náladu a zpestřit jakýkoliv program.
Nikdy nikam nejedeme pro peníze, i když jsme rády za každý finanční příspěvek na naší činnost.

 

...zpět